Textová RPG hra založená na znameních horoskopu a magických bytostech.
 
PříjemSeznam uživatelůRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Kayleigh

Goto down 
AutorZpráva
Písař
Admin
avatar

Poèet pøíspìvkù : 109
Join date : 08. 08. 16

PříspěvekPředmět: Kayleigh    Mon Sep 05, 2016 7:14 pmZÁKLADNÍ INFORMACE
[JMÉNO] Kayleigh
[POHLAVÍ] ženské
[VĚK] 20 let
[DATUM NAROZENÍ] 31. 1. 1996
[ZNAMENÍ] Vodnář
[BYTOST] Siréna
[RODINA] Matka Mórlienn †, otec neznámýINFORMACE O VZHLEDU, CHARAKTERU A MINULOSTI
[ZJEV]
​Z Kay okamžitě vycítíte to, čemu obyčejní lidé říkají charisma. U sirén to není nic neobvyklého, ale tato siréna v sobě má ještě něco víc. Z jejích tmavých očí sálá smutek a hloubka, od onoho dne už v nich nevyčtete radost ani nadšení. Oči zakrývají vějíře dlouhých černých řas a nad nimi se vine husté černé obočí. Jejich barva se shoduje s barvou jejích dlouhých vlasů. Její plné rty už dávno zapomněly, jak se usmívá, a teď už tvoří pouze smutné grimasy. Kayina tvář je výrazně řezaná a jen tak se vám z paměti nevymaže. Tento obličej jednoduše nezapomenete, i kdybyste se o to snažili.
Její postava je spíš drobná a hubená, zato ale lehce nadprůměrně vysoká. Nedá se o ní říct, že by pobrala hodně svalů, ale slabá jako suchá větvička také není. Vzadu na ramenech má vytetovanou vzlétající vránu, symbol trojité Bohyně matky, a větu ve švédštině - „Att fly är livet, att dröja döden.” Tu jí často opakovala její matka a znamená něco jako „Utíkání je pro život, lenošení pro smrt.” Obvykle nosí volné šedé nebo ocelové šaty a chodí bosa.


FACECLAIM: Segovia Amil
ZVLÁŠTNÍ ZNAKY: Tetování na zádech (vrána, symbol Bohyně matky a švédská věta), její jako uhel černé peří kromě toho jednoho posledního pírka ve vlasech, které je mořsky modré.
PRAVÁ PODOBA:
Kay byla ve své lidské podobě pouze v období novorozence a kojence, než ji její matka přinesla do vesnice. Dřív vesele zbarvená tyrkysová, zelená a modrá pírka v jejích vlasech i křídlech se zabarvila všechna do černé, snad jen jedno ve vlasech zůstalo mořsky modré s perletí, asi jako připomínka radosti a dobré nálady. 


[OSOBNOST]
Kayleighino druhé jméno je Smutek. Ode dne, kdy odešla její matka, je jako chodící hromádka neštěstí. Ale hezky popořadě.
Veskrze je to velice hodná a sympatická mladá žena. Nemá nic proti nikomu a všechny respektuje a toleruje. Problém je tu ale ten, že je raději sama se sebou. Často sedává na útesech a zpívá smutné táhlé písně, které se vám zaryjí do srdce. Umí totiž překrásně zpívat, ačkoliv nikdy nepoznala opravdovou sílu svého hlasu. Nemá vůbec ponětí o tom, že by snad uměla někoho přesvědčit, aby jednal podle její vůle. A nikdy by toho ani nevyužila. Na to je až příliš ohleduplná a chápající - nikdy by nechtěla, aby někdo byl nucen jednat proti své vůli. Neplete se však do ostatních, neprojevuje příliš své názory a vlastně obecně se příliš nezapojuje do společnosti ve vesnici, byť tam žije celý život. Je spíš taková šedá myš. Ale to i proto, že je mnohem raději v přírodě, která jí naslouchá.
Uvnitř ní je kdesi ta optimistická, šťastná a veselá Kay, kterou zatlačil do pozadí ten strašlivý smutek ze ztráty matky a jejího druhého dítěte. Už neví, jak se má usmívat. Neví, jak se má radovat. Zapomněla, jak se tančí do rytmů rychlých písniček faunů. S nikým už téměř nekomunikuje, jen čas od času s Rakatl, která za ní sem tam přijde a pokouší se ji utěšit. Nikdy se jí to ale nepodařilo. A nejspíš ani nepodaří. Plamen, který kdysi v Kay hořel, pohasl a rozdmýchat by ho uměl jen někdo výjimečný a stejně tak vášnivý, jaká byla kdysi ona. Kdysi totiž byla samý úsměv, veselá písnička a tanec. V okolí byste nenašli nadšenější sirénu. A přesto stále tak nevinnou a neznalou... Nikdy se nezajímala o svět tam venku, o fyzickou živočišnou vášeň a muže. Existovala jen ona a matka. A na tom se nic nezměnilo ani dnes. Netuší, jaké to je, zamilovat se do někoho, chtít strávit zbytek života jen s ním a ačkoliv ví, co to je sex, nikdy nepocítila touhu ho okusit.
Potkáte-li ji, nejspíš se na vás ani neotočí. A pokud náhodou ano, její pohled bude tak lhostejný, jak jen může být. Není to záměr. Jen ztratila to, pro co žila, co ji dělalo šťastnou. Vesnici nenavštívila dobrých pár let, o nováčky jeví pramálo zájmu a neexistuje už nic kromě zpěvu, co by ji alespoň trošku naplňovalo. 


FOBIE & STRACHY: Kay se nebojí příšer, stínů a tmy. Kay se hrozí fenrirů a toho, čeho jsou schopní. Nejvíc se ale bojí ze ztráty sama sebe, toho, že by měla skončit jako matka. Těhotenství jí nahání hrůzu - co kdyby měla jednou nosit pod srdcem něco podobného? Takovým normálním strachem je strach z elektřiny a zařízení, které ji využívají.
MOTIVACE & CÍLE: Není ničím motivovaná. Je jako tělo bez duše, které nemá žádný cíl, snad jen pomáhat bylinkářce ve městě a zapomenout.
MOTTO: „Att fly är livet, att dröja döden.”
TALENTY: Umí nádherně zpívat a to nejen proto, že je siréna. Skládá také básně, ale protože neumí psát, většinou zůstávají zapomenuty. Rozumí přírodě a moři, přátelí se se všemi možnými druhy ptáků a zvládá míchat různé tinktury, mastičky, lektvary a podobně díky vypomáhání v bylinkářství.
SLABÉ STRÁNKY: Nemá ponětí o moderních technologiích, neumí s nimi zacházet a ačkoliv s věcmi, jako je třeba splachovací záchod, umyvadlo či sprcha, už se seznámila, mobily, televize a počítače jsou jí cizí. Pořád třeba nechápe princip telefonu. A také neumí číst ani psát, ačkoliv se ji to bylinkářka snaží naučit.
ZLOZVYKY: Často ji najdete někde stát nebo sedět a zírat do blba. V takových chvílích s vámi nebude komunikovat a nic. Má tendenci si okusovat ptačí drápky na rukách, naštěstí jsou ale tak tvrdé, že si je nemůže ukousat.
NÁBOŽENSKÉ PŘESVĚDČENÍ: Věří v přírodu a poměrně přilehla k trojité bohyni, o které jí řekla bylinkářka z vesnice.
RUKOPIS: Zatím neumí psát na takové úrovni, aby se dal popsat její rukopis.


[MINULOST]
Jednoho krásného letního dne u magické hranice se ozvalo slabé volání o pomoc. Ukázalo se, že to volala cizí dryáda, zhmožděná, zkrvavená a na pokraji smrti. Co ale bylo ještě neuvěřitelnější, v náručí držela malý uzlíček s dítětem, kterému mohlo být tak pár měsíců. Přenesla ji přes hranici, a tak jí v čupřině černých vlásků vyrostlo několik modrých a zelených per a na krku zase shluk perleťových šupin. Malinká Kay.
Nikdo nechápal, jak se tam dostala, jak vůbec zvládla přežít. Představila se jim jako Mórlienn, ale zatvrzele mlčela o tom, co se jí stalo. Byla ale jednou z nich, a tak ji přivítali ve vesnici i s její malou dcerkou.
Mórlienn s Kayleigh žily spíš stranou od ostatních vzhledem k tomu, že Mórlienn byla dryáda a byla raději v lese se svými družkami. Kay nezbývalo nic jiného než být s matkou, ale nestěžovala si. S dryádami se jí líbilo a ony malou sirénu zbožňovaly. Vychovávaly ji spolu s Mórlienn, a tak se Kay naučila uctívat přírodu, rostliny a zvířata jako ony. Jako malá si nikdy nevšimla, když každý den, kdy bylo výročí jejich příchodu do vesnice, Mórlienn zmizela a vrátila se až pozdě v noci. A nedozvěděla se to ještě hodně dlouho.
Během Kayina života se toho vlastně moc zajímavého nestalo. Do školy nechodila, učila se jen to, co jí vyprávěly dryády nebo matka, a stačilo jí to. Byla velice zvědavá, ale spíš na věci, které se týkaly přírody, lesa a moře. Moderní technologie jí nic neříkají, ačkoliv ví, že existují. Vesnici navštěvovala, mluvila s jejími obyvateli, kteří ji měli rádi, ale zároveň o ni měli strach. Šeptalo se totiž, že to Mórlienn v hlavě nemá v pořádku. Těžko říct, co na tom bylo pravdy, ale Mórlienn mizela za hranici čím dál častěji. Jakmile byla Kayleigh větší a postarala se o sebe víceméně sama, mizela co měsíc. Už i vesničané si toho všimli, ale nechávali to být, každého věc. Z Kay mezitím rostla nádherná siréna se zeleným, modrým a tyrkysovým peřím, po které se díval nejeden chlapec. Ona se ale o tyhle věci nezajímala tehdy a nezajímá se o ně ani teď.
Když ale Kay oslavila své osmnácté narozeniny, rozhodla se, že je dost stará na to, aby znala pravdu o tom, kam její matka pokaždé odchází. Vypravila se potají za ní a sledovala ji až na skrytou malou mýtinu v jednom z lesů za hranicí. Musela se prodrat hlubokým lesem, aby spatřila, jak se k její matce blíží obrovský pekelný vlk s rudým žárem v očích a tesáky dlouhými a ostrými jako dýky. Změnil podobu a stal se z něj vysoký, svalnatý muž s krutým, avšak krásným obličejem. Bez okolků si Mórlienn na mýtině vzal, někdo by řekl, že ji znásilnil, ale Mórlienn se nebránila, naopak, nezdálo se, že by jí to vadilo. Vyšla mu vstříc a než bylo vše hotovo, Kay se sbalila a utekla. O fenrirech neměla v té době pochopitelně ani ponětí. Netušila, že tam venku existují nepřátelé magických bytostí. Myslela si, že to byl jen přerostlý divný vlkodlak. Cítila se ale zrazená. Proč jí o tom matka neřekla? Vždyť na tom není nic, za co by se musela stydět, pokud má někoho ráda a chce se s ním scházet. A tak jí to při nejbližší příležitosti, kdy byly osamotě v lese, vmetla do tváře. A Mórlienn musela přiznat barvu. Řekla jí o fenrirech, prozradila jí, že ten muž byl vlastně fenrir a že jim slíbila, že když nechají Kayleigh na pokoji, bude pravidelně chodit za jedním z nich a pokusí se s ním počít dítě. Dělala to pro ochranu své dcery, se kterou je před sedmnácti lety před hranicemi napadli fenrirové. Kayleigh to zmátlo a stále cítila ten řezavý pocit zrady a zklamání, jenže zároveň svou matku obdivovala a milovala o to víc, protože jí prakticky zachránila život.
Co se ale nestalo, Mórlienn se podařilo otěhotnět. Při dalším setkání to fenrirovi oznámila a měla se ukázat za pět měsíců s břichem. Pro Mórlienn těhotenství znamenalo utrpení a muka. Neuplynul den, kdy by minimálně dvě hodiny nezůstala ležet a nesténala bolestí. Ostatní dryády o ni měly strach a pomáhaly Kay starat se o ni. Ve vesnici se mezitím spekulovalo, s kým to dítě Mórlienn čeká. Dostavila se na další setkání a už se nedalo pochybovat, že je doopravdy těhotná. O devět měsíců později to přišlo. Skácela se k zemi u vodopádu v křečích a za pomoci Kayleigh a najád porodila. Trvalo to půl dne, dvanáct dlouhých hodin plných bolesti, při kterých přišla o rozum. Tomu, co z ní vzešlo, se nedalo říkat ani dítě. Byla to změť krve, masa a kostí, nemělo to žádný tvar ani jejich náznak, ale Mórlienn tu věc přesto litovala. Vzala si ji k sobě do náruče, celá se potřísnila krví a běžela ven za hranici. Kayleigh se ji neodvažovala následovat a dělat tak ze sebe kořist. Zůstala před hranicí a plakala, dokud se šílená Mórlienn nevrátila a neprohlásila, že jde do temné části lesa. Kay ji s hrůzou následovala a málem tam sama přišla o rozum, když její matka navždy splynula s jednou z černých olší. Z temné části vyšla s úplně černým peřím, jediné mořsky modré peříčko jí zůstalo ve vlasech.
Od té doby žije sama, straní se všem z vesnice a většinou zůstává na útesech nebo v lese. Odvažuje se chodit i za olší, ve které zmizela Mórlienn. Je jedna z mála, kdo se do temné části lesa odvažuje. Její smutek ji paradoxně chrání před zešílením. Nechala si na rameno vytetovat vránu, se kterou se cítila podivně spojená a které k ní často na útesech létaly, aby poslouchaly její zpěv, symbol trojité Bohyně matky a větu, kterou jí matka často opakovala. Poslední rok se ale na radu Rakatl přihlásila dobrovolně na výpomoc do bylinkářství, a tak se snaží zabavit alespoň tím.


ZEMĚ PŮVODU: Irsko
NÁRODNOST: Z matčiny poloviny Irka, z otcovy pravděpodobně Švédka.


INFORMACE O SCHOPNOSTECH A DOVEDNOSTECH
[SCHOPNOSTI]
ZÁKLADNÍ
ČTENÍ 2/10 - pozná své jméno a pár písmen
PSANÍ 2/10 - podepíše se, umí pár písmen, ale nesestaví je do slov
PLAVÁNÍ 8/10
SIRÉNNÍ ZPĚV - neví o něm

ROZŠÍŘENÉ
ŠITÍ 5/10
OŠETŘOVÁNÍ 5/10
ZPĚV 9/10
BYLINKÁŘSTVÍ 4/10

JAZYKY
Mluvená norština a angličtina podle toho, co pochytila ve vesnici.


[FYZICKÉ DOVEDNOSTI]
SÍLA8/10 (- 3)
▬▬▬▬▬▬▬▬▬
RYCHLOST4/10 (+ 2)
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
MRŠTNOST5/10 (+ 1)
▬▬▬▬▬▬▬▬
VÝDRŽ6/10
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
ZRUČNOST7/10
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


[PSYCHICKÉ DOVEDNOSTI]
LHANÍ5/10
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
SEBEOVLÁDÁNÍ3/10
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
EMPATIE8/10
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
LOGICKÉ MYŠLENÍ4/10
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
PROSTOROVÁ PŘEDSTAVIVOST8/10
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
SEBEVĚDOMÍ2/10
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
ODVAHA7/10
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://stjernetegn-rpg.forumczech.com
 
Kayleigh
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Stjernetegn RPG :: Kartotéka :: Profily bytostí-
Přejdi na: