Textová RPG hra založená na znameních horoskopu a magických bytostech.
 
PříjemSeznam uživatelůRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Björk

Goto down 
AutorZpráva
Písař
Admin
avatar

Poèet pøíspìvkù : 109
Join date : 08. 08. 16

PříspěvekPředmět: Björk    Mon Sep 12, 2016 7:17 pmZÁKLADNÍ INFORMACE
[JMÉNO] Björk
[POHLAVÍ] Žena
[VĚK] 24
[DATUM NAROZENÍ] Neznámé, ale nejspíš někdy na podzim
[ZNAMENÍ] Střelec
[BYTOST] Lykantrop


[RODINA]
-Ani jedno z rodičů si nepamatuje
-Stařenka jménem Vigrid, která bohužel pár měsíců po jejím odchodu umřela

INFORMACE O VZHLEDU, CHARAKTERU A MINULOSTI
[ZJEV]
Björk na první pohled působí lehce zanedbaně. Vlasy má rozcuchané, je skoro až nezdravě pohublá, od přírody je poměrně drobná a její hnědé vlasy jsou většinou rozcuchané. Ani její oblečení tomu nijak zvlášť nepomáhá.. Většinou nosí pánské košile a kalhoty, u kterých si zahne rukávy a nohávy, nějaké to tričko, když je velká zima, tak si vezme bundu. Má jenom dva páry bot a to jedny kožené, něco na způsob pohorek a druhé kecky. Často nosí vysoké ponožky, které jí z bot čouhají a tak prostě a jednoduše může působit tak trochu jako šupák.
V obličeji je vlastně docela pěkná. Má jemné, dívčí rysy, poměrně pěkně tvarované rty a když se zrovna nesoustředí, působí velice něžně. Ovšem, jenom pokud neví, že ji pozorujete. Pokud o tom ví, tak se na vás nejspíš bude mračit a bude se snažit vypadat co nejdrsněji.
Když je moc dlouho na sluníčku, můžete na její tváři a tělu zahlédnout pihy, které vzhledem k tomu, že se nemaluje, nejdou přehlédnout.
Často si na krk dává různé přívěsky a náhrdelníky, které mají většinou ochrannou funkci a dostala je od Vigrid. Teď už dost možná nefungují, ale ona je stejně nosí. Je to kromě domu, který jí zůstal po Vigrid na Islandu, je to totiž jediná věc, co jí po ní zbyla.

FOTKY:
FACECLAIM: Ellen Page
ZVLÁŠTNÍ ZNAKY: Nosí šamanské přívěsky na krku, většina z nich vypadá trošku pochybně, mimo jiné tam jsou třeba přívěsky zubů a pod. Dále pak má vlastně po celém těle dost pih, jenom to nejde moc vidět, protože téměř pořád nosí dlouhý rukáv a dlouhý noháv, takže se moc neopaluje, tudíž jdou vidět jenom v obličeji. Ve své pravé podobě má převážně lidskou stavbu těla, což je poměrně neobvyklé, protože většina vlků má většinou stavbu těla napůl vlčí.
PRAVÁ PODOBA:
Ve své pravé podobě je Björk zvláštní. Její stavba těla je ryze lidská. Nemá nijak deformované kosti, jako většina vlkodlaků. Ovšem, s člověkem byste si ji nespletli. Ať už díky nosu, která je lehce „zkřivený“, tak jako u většiny vlkodlaků, srsti na čelistních kostech, která je zbarvená lehce do hněda, zrzava a šeda. Místo obyčejných nehtů má drápy a její oči? Jantarově svítí a s nimi vypadá skoro až magicky. Skoro jako kdyby vám mohla vidět až do žaludku.


[OSOBNOST]

Kdybychom měli Björk popsat třemi slovy, zřejmě by to byli agrese, flegmatik a cynismus.
Začneme tedy od cynismu. Björk je neuvěřitelně necitelná. Není to tak, že by nedokázala být empatická, to ona umí, jenom to prostě nedává najevo. Jediné o co se stará je ona sama. Když se s někým baví, tak kolem sebe cynismus, ironii a sarkasmus jenom prská. Jako kdyby snad ani jinak mluvit nemusela.
Dále flegmatik. Björk je neskutečně flegmatická. Dokáže nad mnoha věcmi jenom mávnou rukou, jenom tak něco ji nenadchne, ale taky nenaštve. Ona nad tím prostě mávne rukou a jako kdyby to hodila do pomyslné přihrádky „blbosti“. Jenomže i ta přihrádka dokáže přetéct. A v tom případě přichází agrese.
Björk je neskutečně agresivní. Jakmile má možnost, tak se porve. Občas, když cestovala sama vyprovokovala rvačky, jenom aby se mohla mlátit. A když přeteče ta její přihrádka „blbosti“ no to je tóčo! Tady se ukazuje druhá stránka její osobnosti a to je ta cholerická. Cholerický flegmatik? Zní to zvláštně, ale tohle ona prostě je.
Když přijela tehdy na ostrov, do nějakých 12-13 let vůbec nemluvila. Opravdu, ani slovo.. Kolem třinácti se tedy rozmluvila, ale jenom s Vigrid a jenom, když byly samy. Ve škole i všude jinde prostě zarytě mlčela a když si něco potřebovala s někým vyřídit, tak se většinou rovnou rvala. Například, když jí někdo začal vyčítat, že mlčí určitě schválně, jenom aby ji nemusela učitelka ústně zkoušet, tak ho ignorovala.. Když nepřestal, tak mu prostě jednu vrazila a vyřídila si to s ním takhle. Poděkování řešila kývnutím hlavy, ano a ne, přikývnutím a zakroutěním. Neměla potřebu někomu nic víc říkat. Neměla kamarády, se kterými by se bavila, tehdy ani neměla přítele, kterému by měla co říkat.. S jinými lidmi, než byla Vigrid začala mluvit až teprve kolem druhého ročníku na střední. Bylo to vždycky pár slov a většina lidí si přála, aby zase mlčela. Ona totiž nikdy neřekla nic pěkného. Ona si totiž ze všech dělala legraci, rušila v hodinách nebo si jenom tak zpívala uprostřed hodiny, z plných plic a naštěstí docela čistě. Proto měla ve škole dost problémů.. Normálně s lidmi komunikovat, třeba i o podstatných věcech se naučila až teprve když začala cestovat, protože zjistila, že jinak si nesežene ani jídlo, ani ubytování. Nejdříve jí to dělalo problém a proto raději byla většinou ve své vlčí podobě, kdy jí nebyla zima a mohla si něco ulovit a nemusela utrácet.
Na cestách se toho celkově naučila hodně a hodně jí to dalo. Našla si nějaké ty přátelé, kteří s ní cestovali třeba do jiného města, naučila se hrát na ukulele, naučila se s lidmi komunikovat, naučila se přeměňovat do vlčí podoby během vteřiny, naučila se jak přežít, kam si schovat krosnu, tak aby ji nikdo nenašel a zároveň nezmokla.

FOBIE & STRACHY: Má docela strach z fenrirů. Jako malá s nimi nějakou dobu žila a nic jí neudělali, vlastně nebyla vůbec v ohrožení, ale po tom, co viděla co dělali se zajatci a nakonec i s jejími rodiči z nich má trošku strach. Hlavně protože si myslí, že by ji mohli poznat a chtěli se jí mstít za to, že jim utekla. Potom ji taky docela děsí, že se dostane do nějaké vážné situace, ze které se nebude moct nijak vybruslit a bude muset být vážné, nedej bože empatická.
MOTIVACE & CÍLE: Vlastně žádné asi nemá, jediná její motivace je to, aby byla nezávislá, svobodná a samostatná.
MOTTO:
TALENTY: Je hudebně nadaná. Umí hrát na ukulele a pěkně, čistě zpívá. Taky je pohybově nadaná, takže jí přirozeně jde tanec, gymnastika tyhle věci.
SLABÉ STRÁNKY:  Nezvládá vážné situace.
ZLOZVYKY: Má neustálou potřebu si ťukat, luskat, tleskat a pořád něco dělat s rukami. Když je nervózní, hryže si ret, často až do krve.
NÁBOŽENSKÉ PŘESVĚDČENÍ: Je ateista a nehlásí se k žádnému náboženství, jenom Vigrid ji vedla k jakési forma šamanismu, takže jediné co, tak občas mluví o zlých duších.
RUKOPIS: Píše poměrně rychle, většinou tiskacím a moc to nejde přečíst, takže se snaží nepsat. Do toho je dyslektik a dysgrafii, takže když píše, má tam spousty chyb a často i vynéchá nějaké to písmenko.


[MINULOST]
Nikdo netušil proč a odkud se zde ta malá holčička vzala. Mohlo jí být něco málo přes pět let, když ji objevili v jednom přístavu, jak se schovávala v jedné z lodí, které na Island přiváželi další dávky turistů: Nejdříve si všichni mysleli, že to dítě patří někomu z nich.. Jenomže, nikdo se k ní nehlásil a u nikoho z nich nebyla zjevná podoba. Prý ani neviděli dívku nastupovat. A ta malá dívenka jim ani nedokázala odpovědět. Jako kdyby vůbec neuměla mluvit, ačkoliv očividně rozuměla. Mohli jí poslat pryč.. Mohli ji poslat zpátky do Británie, odkud loď vyplouvala a mohli na ni zapomenout. To by ji však nesměla potkat Vígrid, stará a křehká paní, která žila ve svém srubu za městem a údajně tam prováděla různé pohanské, mystické rituály. A s touhle dámou se nikdo nechtěl dát do křížku, protože, ačkoliv jí nevěřili, nikdo si s tou její magií kterou prý provozovala nechtěl zahrávat. A tak si tu malou dívenku vzala pod svá křídla. Odvedla si ji k sobě, umyla ji, dala jí najíst, dala jí čisté šaty a pocit bezpečí. Ani tak však dívenka nechtěla mluvit. Vigrid bylo jasné, že nemá smysl na ní tlačit, ale zároveň potřebovala dívenku nějak oslovovat. Proto se společně s ní sedla ke krbu, oběma připravila šálek horkého nápoje, na který snad doposud Björk nezná recept a začala na ni mluvit.
„Víš, má milá.. Já chápu, že nechceš mluvit. Je to způsob, jak zapomenout na všechny ty příšernosti, co se ti nejspíš staly..“ Dokazovaly to velké modřiny po celém jejím těle a to jak byla hubená. Byla skoro jenom kost a kůže, očividně ji hodně zanedbávali.. „Ale tady už je to všechno pryč. Odsud jsem vyhnala všechny zlé duchy.. Už jsem sem nemohou dostat, tady jsi v bezpečí. Je tady ale ještě jedna věc. Tvoje jméno. Nemusíš mi jej říkat, nepotřebuji jej vědět, ale nějak ti říkat musím.“ Koukla se na ni svým vřelým pohledem plných vrásek. Björk oprotí ní jenom seděla, zabalená v pletené dece na ni mrkala a v malinkatých ručkách svírala hrnek, který byl pomalu větší než její hlava. „Co kdyby sis sama vybrala jméno? Mohla bych ti dávat návrhy a ty přikývneš, když se ti nějaké bude líbit, ano?“ Dívenka nepatrně přikývla a pořád tu ženu v houpacím křesle pozorovala. „Co třeba? Viktoría? Ne? A Margret? Taky ne?..“ Vigrid pokračovala ještě hodně dlouho než konečně řekla jméno, na které dívenka kývla. „Takže Björk, ano? Mohu ti tak říkat? Mohou ti tak říkat i ostatní?“ Chtěla se stařenka ujistit a když se jí dostal dalšího souhlasného přikývnutí, tak se pousmála. „Dobrá Björk.. Pokud chceš, mohu ti ustlat na gauči a můžeš jít spát. Určitě jsi z té cesty unavená..“ Malá dívenka neřekla ani slovo, jenom se zvedla, tak že jí na ramenech vysela ona pletená deka a přikývla. Hrnek, ze kterého téměř neupila, odložila na stoleček a vydala se ke gauči, na který Vigrid natáhla ještě jednu deku jako prostěradlo a dala Björk pár polštářků, aby si vybrala, který jí je pohodlný.
A tak vznikla Björk. Dlouhou dobu němá dívka, která se jednoho dne prostě objevila na ostrově. Nikdo netušil, že utekla před fenriry. Nikdo netušil, že s nimi poměrně dlouho žila, dokud jí nezabili matku a potom i ji samotnou.. Nikdo netušil kolik toho ta malá dívenka prožila. Viděla tolik věcí, které by tak malé dítě vidět nemělo.. Kdyby tohle věděli, nikdo by se jí nedivil, že nemluvila.
První týdny byly pro obě dvě těžké. Björk odmítala vycházet z domu a Vigrid se bála ji tam nechat samotnou, protože měla strach, že by jí utekla. Tohle všechno však pominulo, když nastala noc úplňku. Bylo velice neobvyklé, aby se lykantropové proměnili v tak brzkém věku.. Jenomže jí se tu noc povedlo. Najednou stál před Vigrid krásné malé vlče, které vypadalo dost vystrašeně. Vigridiny domněnky se potvrdili. Björk skutečně byla jedna z magických bytostí a tak se jí vyplatilo, že noc předtím udělala zvláštní kouzlo kolem celého srubu, které tlumilo agresivní stránku Björk. Jenomže, pro Björk to byl šok. Nikdy předtím se neproměnila a najednou byla na čtyřech, měla ocas a sto chutí ho začít honit. Schoulila se tak Vigrid do náručí a dlouhé hodiny kňučela, jako kdyby se snažila s Vigrid mluvit. Když se ráno Björk probudila, byla zase ve své lidské podobě. Byla zmatená, ale na nic se neptala. Pokračovala v mlčení. Vigrid jí o všem řekla. A Björk vypadala, že už je mnohem uvolněnější. Jako kdyby našla někoho, kdo ji chápe a to jí pomáhalo pochopit sebe samou. Od té doby Björk navštěvovala základní školu ve městě. Neměla žádné kamarády, chodila tam jenom aby se naučila číst, psát, počítat a podobně. Byl jí přidělen asistent, který jí měl pomáhat učit se, vzhledem k tomu, že byla shledána díky tomu, že nechtěla mluvit za omezenou a prý potřebovala pomoc. Taky se však projevila její vlčí nátura. Björk nikdy nebyla typická dívenka, vždycky byla spíše klučičí typ a to ve všech směrech. Sice nemluvila, ale její pěstičky řekly všechno za ni. Moc ráda se prala a nepřestala, dokud ji učitelky, nebo její asistent neodtrhli. Proto chodívala domů většinou se spoustou modřin, škrábanců a dokonce se jednomu klukovi povedlo jí několikrát zlomit nos.
Bylo to až asi tak v osmé třídě, skoro 7 let po příchodu do vesnice, když Björk poprvé promluvila. Bylo to jenom pár slov, které řekla Vígrid, ale znamenalo to pro ně tolik. Nedokázala plynule konverzovat s nikoliv jiným, než s Vígrid. Ve škole stále mlčela.
Přišla pak i střední. Tu prolezla jenom s odřenýma ušima. Ostatně jako všechny ostatní ročníky. Učitelé ji neměli rádi, protože si mysleli, že tím mlčením si z nich ze všech dělá srandu, pořád se s oblibou mlátila a byla prostě problémové dítě.
Nakonec však vše zvládla, dokonce se jí povedlo ukončit studium a nemusela dělat ani jeden reparát.  Dost možná taky proto, aby ji tam už učitelé nemuseli trpět.
Stala se z ní mladá žena, která kdyby o sebe trošku více pečovala, tak by dokázala být opravdu pěkná. Tohle však Björk netrápilo. Ona měla vždy vlasy krátké, sotva po bradu a většinu času byly pocuchané. Nosila klučičí oblečení, nijak zvlášť se o sebe nestarala.
Jenomže ve městě a vlastně na celém ostrově ji znali. Všichni věděli co je zač a byla tak trošku postrach, takže najít si práci? To byl nadlidský útok. Nakonec ji zaměstnali v čistírně ryb. Byla to nechutná práce a ona ji nenáviděla, ale po nějakém roce už měla našetřeno dost na to, aby tzv. vylétla z hnízda. Nevěděla kam pojede. Prostě si jednoho večera sbalila krosnu, kde měla potřebné věci, pár kusů oblečení a veškeré svoje úspory. A vyrazila. Vigrid jí to neměla za zlé, byla ráda, že se její malí Björk konečně postavila na vlastní nohy. Moc dobře věděla, že tady už moc dlouho nebude a nechtěla, aby u toho musela Björk být.
Na tohle Björk ani nepomyslela. Prostě se vydala do světa a cestovala. Její první kroky vedly do Asie. Tam prolezla Himaláje, potom nějaký čas trávila v Thajsku, nakonec prolezla i téměř celou jižní Ameriku. Jejím dalším cílem byla Skandinávie. Měla v plánu projít Norsko, Švédsko a z Finska se dostat do Ruska.. Jenomže tam nikdy nedošla. V Norsku totiž narazila na jeden zvláštní fjord..

ZEMĚ PŮVODU: Británie, ale vyrůstala na Islandu
NÁRODNOST: Byla Britka, ale sebe samu považuje za IslanďankuINFORMACE O SCHOPNOSTECH A DOVEDNOSTECH
[SCHOPNOSTI]
ZÁKLADNÍ
ČTENÍ 5/10 (je dyslektička)
PSANÍ 5/10 (je dysgrafička)

ROZŠÍŘENÉ
OŠETŘOVÁNÍ 4/10 (když se pomlátí, nebo se pomlátí někdo jiný, je schopná mu ošetřit rány a začít rány, dokonce zvládne zafixovat zlomeninu a tak, prostě dokáže pracovat s tím, co je v běžné lékárničce)
BOJ
- Pěstmi 7/10 (tím, že je malá, tak je i mrštná a za ty roky se naučila, kam má udeřit a jak se postavit, aby její rána měla větší sílu)
PŘEŽITÍ 7/10


JAZYKY
Islandština, angličtina


[FYZICKÉ DOVEDNOSTI]
SÍLA 4
RYCHLOST 7
MRŠTNOST 7
VÝDRŽ 5
ZRUČNOST 7

[PSYCHICKÉ DOVEDNOSTI]
LHANÍ 4/10
SEBEOVLÁDÁNÍ 5/10 (umí se ovládat, ale když už je  něco moc, je opravdu těžké ji zastavit a trvá dlouho, než vychladne)
EMPATIE 5/10 (Umí být empatická, dokonce jí to fakt jde, jenom to prostě nepraktikuje)
LOGICKÉ MYŠLENÍ 5/10
PROSTOROVÁ PŘEDSTAVIVOST 3/10
SEBEVĚDOMÍ 3/10 (chová se sebevědomě, ale ve skutečnosti je toho hodně, co ji dělá nejistou)
ODVAHA 7/10 (málo čeho se bojí, do všeho jde prostě po hlavě)
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://stjernetegn-rpg.forumczech.com
 
Björk
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Stjernetegn RPG :: Kartotéka :: Profily bytostí-
Přejdi na: